Aj my sme eTwinningová školaAj my sme eTwinningová škola

Program eTwinning

Sme veľmi radi, že Súkromné športové gymnázium ELBA je zapojené v programe eTwinning.

Čo je to eTwinning?

  • “E” je skratka pre “elektronický” a “twinning” znamená “partnerstvo, družba”
  • ide o internetový portál na spoluprácu učiteľov a žiakov z celej Európy
  • umožňuje Vám nájsť partnerskú školu, s ktorou môžete realizovať inovatívne školské projekty v rámci vyučovania v bezpečnom virtuálnom prostredí (TwinSpace)
  • zameriava sa na podporu využívania moderných informačných a komunikačných technológií

eTwinning 2018eTwinning umožňuje:

  • nájsť európsku partnerskú školu
  • s partnerskou triedou naplánovať projekt podľa Vášho výberu a vzájomne zdieľať výsledky jednotlivých aktivít v priebehu celého školského roka
  • použiť učebné materiály eTwinning vo výučbe
  • získať národnú a európsku značku kvality eTwinning

Určite sa pýtate, prečo práve trieda Septima. Keď nás pani učiteľka Vozarská oslovila na hodinách anglického jazyka, či by sme my, rozhľadení mladí ľudia, budúci maturanti, dokázali prezentovať a hájiť svoje názory pred rovesníkmi z iných krajín, neváhali sme a výzvu sme okamžite prijali. Komunikácia na Twinspace je bezplatná a bezpečná. Ide o uzavretú chatovú skupinu, kde uverejňujeme výsledky našich miniprojektov. Učíme sa ako byť tímovým hráčom, prijímame kritiku a uvedomujeme si, že rastieme aj profesionálne a naše životopisy budú obohatené o nové zručnosti a schopnosti.

Ekologický spôsob života

eTwinning 2018O čom je náš projekt „Are you a responsible consumer? – Consumer Classroom“? Na valnom zhromaždení OSN v septembri 2015 „Transformujeme náš svet pre udržateľný rozvoj“ sa prijal súbor opatrení, a jedine ich dodržiavaním zachováme životné prostredie pre ďalšie generácie v čo najmenej pozmenenej podobe. Záleží nám, čo sa okolo nás deje, a preto reagujeme na súčasnú situáciu. Spoločne s talianskymi a tureckými študenti stredných škôl zdieľame svoje nápady a vízie o ekologickom spôsobe života, a zároveň sa učíme osvojiť si nový životný štýl šetrný voči životnému prostrediu.

eTwinning 2018Na projekte participuje aj turecká škola Bayburt milli irade anadolu Iisesi sídliaca v meste Bayburt na severovýchode Turecka. Mesto bývalo dôležitým centrom na starovekej Hodvábnej ceste. Bayburt kedysi navštívili aj Marco Polo. V meste sa nachádza mnoho starých mešít, tureckých kúpeľov a náhrobných kameňov či podzemný komplex Çatalçeşme a Sirakayalarský vodopád.

Turecko nám poslalo veľmi zaujímavé video, ktoré môžete vidieť tu: https://www.youtube.com/watch?time_continue=57&v=DVDnaLtDgkk

Zoznámili sa s novými študentmi z Talianska a Turecka a už čoskoro Vám budeme prezentovať výsledky z ďalšej úlohy, na ktorej usilovne pracujeme.

Fotogaléria

Nikol Tomečková, Septima

 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *