Fantázia – predstavenie plné hravosti…Fantázia – predstavenie plné hravosti…

Fantázia

Takto sa nazýva divadelná hra, ktorú sme mohli vidieť v Divadle Alexandra Duchnoviča v Prešove, na ktorej sme sa zúčastnili ako na školskej akcii. Išlo o ľahkú zábavu s pesničkami, kde ženské postavy hrajú muži a do mužských rolí obsadili ženy. Predstavenie v rusínskom jazyku  je plné farieb, hravosti, spevov, tancov, dominuje v ňom fantázia. V hlavnej role Agrafenie Pankratieovej Čupurlinovej sa predstavil Eugen Libezňuk, ktorého som si ja osobne hneď všimla. Tohto herca poznám z účinkovania v rôznych televíznych seriáloch, ako napríklad Sekerovci.

Komédia je postavená na príbehu, v ktorom sa vyššie postavená dáma snaží vydať svoju dcéru. Má psíka, ktorý sa volá Fantázia, stratí ho a šesť nádejných ženíchov, ktorí prídu, ponúka svoje benefity, ale najdôležitejšou úlohou, ktorú musia zvládnuť, je nájsť stratenú Fantáziu. Ten, kto ju nájde a prinesie, dostane dcéru za ženu.

Zo začiatku mi divadelné predstavenie prišlo trošku zvláštne, iné, ako som doposiaľ videla, no postupne sa to rozbehlo a boli chvíle, keď som sa schuti zasmiala.

                                                                                         Tonka Šimková, 2. A

 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *