Literárna noc v ELBELiterárna noc v ELBE

LITERÁRNA NOC – zaujímavá akcia

Literárna noc v ELBE je zaujímavá akcia, ktorú si pre vybraných žiakov I. G a II. G triedy pripravili Mgr. Andrea Hocmanová, Mgr. Adela Kostelníková, PhD., a Mgr. Radoslav Kubánka. Konala sa v poobedňajších a nočných hodinách posledného aprílového dňa po stavaní mája. Všetko sa začalo v školskom altánku, kde boli žiaci rozdelení do dvoch družstiev – červení a modrí. Všetky súťaže, ktoré sa uskutočnili, sa niesli v znamení týchto dvoch tímov. Po futbalovom turnaji, ktorý vyhralo družstvo červených, pokračovali v prekážkovej dráhe, aj tu sa viac darilo červeným. Ale musíme uznať, že všetci žiaci bojovali ako o život. Nasledovala voľnejšia časť – grilovanie a opekanie klobások, párkov, slaninky, dokonca aj marshmallovs. O sladkosti tu totiž vôbec nebola núdza – bolo ich viac ako dosť!

Vyvrcholenie súťaží – nočná hra

Po grilovačke nasledovalo, samozrejme, upratovanie celého stanovišťa a presun do triedy. Tu si žiaci pripravili priestory pre spanie a začali súťažiť v literárnych aktivitách. Vyhľadávali slová v označených knihách, vymýšľali vety, zahrali nám reklamy na vybrané knihy, predstavili masky obľúbených literárnych postáv, ktoré si vyrobili, potrénovali si pamäť v Utekáčiku, kreslili vlastné tiene, následne hádali, komu tiene patria a vyvrcholením súťaží bola nočná hra: Zakliata cesta……………….k pokladu. Na základe indícií a iba s použitím bateriek sa žiaci vybrali do temných zákutí školského pozemku a, samozrejme, oba tímy boli v hľadaní úspešní a sladký poklad naozaj aj objavili. A keďže sa schyľovalo k polnoci, všetci sme zaľahli do spacákov a pri svetle dohárajúcej sviečky sme pomaly aj zaspali.

Noc to bola pomerne rušná, od krvácajúceho nosa cez chrapot a hovorenie zo sna až po zabíjanie dotieravej osy. O šiestej ráno sme už ale všetci boli opäť na nohách, chlapci po uprataní žineniek a tried si ako rozcvičku dopriali futbal v telocvični, dievčatá pomáhali s chystaním raňajok. Na záver boli všetci odmenení spomienkovým účastníckym diplomom a veríme, že táto akcia sa aj v budúcnosti stretne s takým pozitívnym ohlasom ako v tomto školskom roku. Ďakujeme!

Fotogaléria

                                                                                     Mgr. Andrea Hocmanová


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *