Lyžiarsky kurz vo Vrátnej dolineLyžiarsky kurz vo Vrátnej doline

Februárový lyžiarsky kurz

Tak, ako po minulé roky, aj tento školský rok sme sa zúčastnili na lyžiarskom kurze. Opäť sme zavítali na stredné Slovensko do Vrátnej doliny. Celkovo sa na lyžiarskom kurze tento rok zúčastnilo 32 žiakov. Všetci boli dňa 7. 2. poučení o BOZP v telocvični za prítomnosti Mgr. Ľuboša Zlatohlavého, Mgr. Michala Rothmajera a Mgr. Miloša Marinicu. Všetci účastníci, žiaci a aj učitelia/inštruktori, boli ubytovaní vo veľmi príjemnom hoteli Pod Sokolím. Celkovo vyučovanie na svahu prebiehalo v 4 skupinách lyžiarov, kde 3 skupiny boli lyžiari, ktorí ovládajú základy techniky zjazdového lyžovania a nemajú problém zjazdiť svah, 1 skupina boli začiatočníci, ktorí sa postupne za týždeň naučili základy techniky a zvládli jazdu vybraným terénom – svahom.

Vzdelávací plán

Lyžiarsky kurz sa uskutočnil podľa schváleného Plánu práce školy na školský rok 2017/2018. Lyžiarsky kurz sa organizoval podľa vopred pripravovaného vzdelávacieho plánu na jednotlivé dni. Žiaci boli počas celej doby veľmi disciplinovaní a pozorní voči sebe a rešpektovali všetky pokyny lyžiarskych inštruktorov. Od pondelka až do štvrtka, vždy vo večerných hodinách, mali žiaci prednášku o správaní sa v lyžiarskom stredisku a na svahu, metodické videá o metodické ukážky lyžovania, pani zdravotníčka si pripravila prezentáciu ukážok poskytnutia základnej prvej pomoci. Po skončení tejto časti mali žiaci voľno, ktoré trávili buď v izbách, alebo súťažili v hrách ako biliard a šípky. V predposledný deň kurzu, v štvrtok 15. 2., sa na svahu stal úraz, ktorý bol riešený v súčinnosti s horskou službou, poobede sme uskutočnili preteky v jazde zručnosti na svahu.

Vyhodnotenie

Celkové vyhodnotenie lyžiarskeho kurzu prebiehalo vo štvrtok večer aj za prítomnosti zriaďovateľa škôl ELBA Ing. Emila Blichu. Na tomto vyhodnotení sme odovzdali diplomy a zdravé odmeny pre pretekárov, ktorí sa umiestnili na prvých troch miestach. Vzťahy medzi žiakmi boli veľmi korektné, priateľské, priam až rodinné. Pedagogickí pracovníci mali denné aj nočné služby na základe rozpisu vedúceho kurzu Mgr. Ľuboša Zlatohlavého. Svoje povinnosti vykonávali zodpovedne, čo sa odzrkadlilo na celkovo úspešne zrealizovanom lyžiarskom kurze. Všetkým účastníkom úprimne ďakujem a verím, že budúci rok sa na lyžiarskom kurze zúčastní ešte väčší počet žiakov a opäť prežijeme nezabudnuteľné chvíle.

Fotogaléria

Mgr. Ľuboš Zlatohlavý

                                                                                                    vedúci lyžiarskeho kurzu


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *