Michal priviezol medzinárodnú výhruMichal priviezol medzinárodnú výhru

Michal Čuja, šikovný septiman

4. novembra 2017 sa uskutočnil medzinárodný turnaj Mix Martial Arts (MMA) v malej Tauron Aréne – Krakow pod názvom Wieczor Walk R8 – Powrot Drvala.

Na tomto podujatí sa predstavil vo svojom prvom zápase Michal Čuja, žiak osemročného gymnázia SŠG ELBA a odchovanec Pit Gymu Levoča, ktorého trénuje Dávid Kedžuch. Proti nemu sa postavil domáci zápasník Hubert Bodek, ktorý trénuje v Szkole Walki Drwal. Hubert Bodek mal už 2 zápasy v klietke a tak bol o trochu skúsenejší ako Michal Čuja. Mišova výhoda bola dobrá kondícia, ktorú nadobudol už pri tréningoch v rýchlokorčuľovaní. Do zápasu išiel s jasnou taktikou, veľa udierať a kopať, nedostať sa na zem. To sa Mišovi aj darilo a už v prvom kole bolo vidieť jeho dominanciu. Presne udieral, kopal a mal viacero dobrých momentov. Do druhého kola už išiel Hubert Bodek dosť unavený a presne to využil Michal Čuja, kedy začal zvyšovať tempo a KADENCIU úderov a kopov. Podarilo sa mu súpera zasiahnuť presnými údermi a rozhodca musel v druhom kole ukončiť zápas na TKO.

Michal Čuja si tak priviezol domov prvú medzinárodnú výhru. Ďalší zápas ho čaká 23. 12. 2017 na domácej pôde v Spišskej Novej Vsi, PCF 17 – Xmas Revolution. Jeho súperom bude znova poľský bojovník Dominik Wydra.

Dávid Kedžuch

Fotogaléria


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *