Vybojovali si medailové umiestnenia

Dňa 28. apríla 2017 sa uskutočnilo Okresné kolo v atletike chlapcov a dievčat stredných škôl. Našu školu reprezentovalo 24 žiakov, z ktorých si dvaja vybehali prvé miesto a postúpili na krajské kolo.

– 5. miesto – skok do výšky

Adam Stracenský – 2. miesto – beh na 100 m.

– 5. miesto – beh na 400 m

Matúš Krupár – 2. miesto – vrh guľou

Erik Macej – 2. miesto – 110 m prekážky

Michal Čuja – 3. miesto – beh na 100 m

V piatok 5. mája 2017 sa na ZŠ Šmeralova uskutočnilo Krajské kolo v atletike chlapcov a dievčat stredných škôl. Našu školu reprezentovali Matúš Varga z triedy VIII.G v behu na 200 m, v ktorom obsadil tretie miesto, a Sidónia Chovanová z triedy V.G, ktorá v behu na 800 m dobehla na druhom mieste.

Srdečne blahoželáme!

Vedomostná súťaž o olympizme, medailové umiestneniaV piatok sa v našej škole uskutočnila Vedomostná súťaž o olympizme pre žiakov základných škôl. Súťaže sa zúčastnilo osem družstiev zo šiestich škôl (Súkromná základná škola Prešov, ZŠ Svinia, ZŠ Šarišské Bohdanovce, ZŠ Vyšný Žipov, ZŠ Važecká, SŠG ELBA). Najlepšie vedomosti prezentovali súťažiaci z tímu ELBA I, ktorí sa stali aj celkovými víťazmi. Družstvo tvorili Emma Potočňáková, Martina Sýkorová a Šimon Rimák zo IV.G a Richard Roba z II.G pod vedením Mgr. Radoslava Kubánku. Na 2. mieste sa umiestnili súťažiaci zo ZŠ Vyšný Žipov a 3. miesto si vybojovalo družstvo zo ZŠ Važecká.