Aktivity EP Štrba


Tatranská lyžiarska liga

Dňa 14. 3. 2018 sa na Štrbskom Plese konala Tatranská lyžiarska liga v behu na lyžiach. Naši žiaci aktívne prispeli k zdarnému priebehu pretekov.

Tatranská lyžiarska liga Tatranská lyžiarska liga

Deň otvorených dverí

V piatok, 8. 12. 2017 sme v Štrbe zrealizovali Deň otvorených dverí. Zúčastnilo sa ho 20 záujemcov o štúdium a 5 rodičia. Pricestovali z Popradu, Svitu, Važca, Hýb a Liptovského Hrádku. Ich sprievodcami boli PaedDr. Miroslav Nagy, Mgr. Ľuboš Zlatohlavý a Mgr. Ľubomíra Iľanovská. Žiaci si prezreli školu, športový areál, uskutočnila sa beseda s pracovníkmi gymnázia. Nakoniec si zahrali futbal a florbal. Deň otvorených dverí natáčala regionálna televízia v Štrbe.

Fotogaléria

Svetový deň behu

Pri príležitosti Svetového dňa behu sa 3. 11. 2017  uskutočnili v priestoroch ZŠ Štrba športové aktivity. Všetci žiaci a študenti absolvovali školskú štafetu v preskoku cez švihadlo. Žiaci SŠG ELBA EP Štrba sa podieľali na príprave a organizácii tohto podujatia. Súčasťou športovej prípravy študentov SŠG je nielen rozvíjať svoj športový talent, ale aj svoje športovo organizačné schopnosti.

SŠG ELBA EP ŠTRBA - Svetový deň behu SŠG ELBA EP ŠTRBA - Svetový deň behu

Týždeň vedy a techniky

V rámci celoslovenského Týždňa vedy a techniky sme v našej škole zorganizovali 10. novembra t.r. Deň vedy a techniky. Na pozvanie našej učiteľky chémie nás navštívila RNDr. Emília Halušková, CSc. z Matematického ústavu Slovenskej akadémie vied v Košiciach. Témou dňa boli dve základné línie: prvou bol tzv. Kaleidoskop s aktuálnymi informáciami ústavov SAV; druhou bola vlastná študentská výroba kaleidocylu, t.j. flexagónu.

Deň vedy a techniky  Deň vedy a technikyDeň vedy a techniky   Deň vedy a techniky