Dňa 9. októbra 2019 sa v priestoroch Univerzitnej knižnice Technickej univerzity v Košiciach konal 6. ročník konferencie Vzdelávame pre budúcnosť, na ktorej som sa mala možnosť zúčastniť. Jej organizátorom bola spoločnosť Microsoft, ktorá sa dlhodobo venuje oblasti vzdelávania prostredníctvom práce s učiteľmi, študentmi, riaditeľmi a IT správcami. Účastníkov konferencie previedla novinkami, ktoré sú pre školy dostupné. Predstavila tiež aktivity, ktoré na Slovensku realizujú. So svojimi prezentáciami a novinkami sa na konferencii predstavili aj spoločnosti Acer, Soitron a Petr Slípek.
Minecraft
Účastníci podujatia mali možnosť výberu troch zo 6 workshopov, ktoré prebiehali paralelne. Z bohatej a zaujímavej ponuky som si ako prvý vybrala workshop s názvom „Minecraft vo vzdelávaní“. Minecraft predstavuje moderný spôsob vyučovania. Lektorka Zuzana Molčanová nám v priebehu pol hodiny ukázala praktické scenáre pre vyučovanie slovenského jazyka, matematiky, chémie a programovania. Od minulého roka do hry pribudli ďalšie funkcie, ktoré boli na workshope predstavené.
Hodnotenie
Druhým workshopom, ktorý ma oslovil svojím názvom, bol worshop „Hodnotenie, ktoré pomáha“. Lektorka Jarmila Janisková nám na ňom predstavila aplikáciu Microsoft Forms, ktorá zjednodušuje tvorbu dotazníkov, formulárov, testov a uľahčuje ich vyhodnotenie. Vyhodnotenie je okamžité. Ukázala ako jednoducho a efektívne možno využívať výhody aplikácie Forms vo vzdelávaní.
TOGlic
Posledným, v poradí tretím workshopom, ktorý som si zvolila, bol workshop „Vy, mobilné zariadenia a TOGlic – hodiny, na ktoré deti nezabudnú“. Na ňom sme sa oboznámili s TOGlicom. Peter Slípek nám ukázal ako možno využiť niektoré zo 16 typov zábavných vzdelávacích aktivít, ktoré sú na TOGlic.sk dostupné a ako prebudiť u žiakov nadšenie pre vzdelávanie. Ukázal ako je možné zapojiť do výuky tablety alebo mobily a vytvoriť z nich perfektnú pomôcku pre rozvoj tímovej spolupráce.
Konferencia bola pre mňa a našu školu veľkým prínosom. Som veľmi rada, že som sa jej mohla zúčastniť a poznatky z nej budem môcť využiť vo výchovno-vzdelávacom procese a odovzdať ďalším kolegom formou plánovaného školenia. Ďakujem vedeniu školy, že mi umožnilo zúčastniť sa na tomto inšpiratívnom podujatí.
PaedDr. Erika Petrašková, PhD.
Pridaj komentár