Overovali svoje jazykové kompetencieOverovali svoje jazykové kompetencie

Olympiáda v anglickom jazyku na ELBE aj tento rok!

Koniec novembra sa niesol v duchu preverovania vedomostí. A to nie iba na vyučovacích online hodinách, ale aj na OLYMPIÁDE V ANGLICKOM JAZYKU. Aj tento rok mali žiačky a žiaci našej školy možnosť overiť si, ako sú na tom ich jazykové kompetencie. Znova sa súťažilo v notoricky známych úlohách – čítanie s porozumením, gramatika a slovná zásoba.

Celá olympiáda kvôli aktuálnej situácii prebehla tento rok úplne inak, než sme zvyknutí, a to online formou. Taká bola aj jej ústna časť, v ktorej mali súťažiaci podrobne opísať obrázok a taktiež vyjadriť svoj názor na nie úplne jednoduchú otázku. Otázky často skúšali nielen ich jazykové možnosti, ale hlavne ich názorové spektrum a morálne vlastnosti.

Olympiády sa zúčastnili vybraní súťažiaci zo všetkých tried. Keďže sa súťažilo v troch kategóriách, udelili sme tri prvé miesta:

  • Marek Copák – 1. miesto v staršej kategórii
  • Tamara Eliášová – 1. miesto v strednej kategórii
  • Michaela Ižarová – 1. miesto v mladšej kategórii

Miške, Tamare a Marekovi srdečne blahoželáme. Sú to naozaj veľmi zdatní angličtinári. Svoje schopnosti si overia na okresnom kole súťaže už v januári.

Aj napriek dištančnému vzdelávaniu sa toho v škole deje skutočne mnoho a my sa tomu veľmi tešíme. Taktiež sa tešíme na ďalšie podujatia a súťaže.

Vaše angličtinárky


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *