Naša úspešná Sofia zo SeptimyNaša úspešná Sofia zo Septimy

Zimné národné hry Špeciálnych olympiád

V dňoch 9. februára až 10. februára 2020 sa konali Zimné národné hry Špeciálnych olympiád. V prípade Špeciálnej olympiády išlo o prvé a zároveň najväčšie podujatie v tomto roku na Slovensku. Konalo sa na troch miestach. Mária Sofia Pucherová - Zimné národné hry Špeciálnych olympiádV Štrbskom Plese sa predstavilo 51 športovcov v behu na lyžiach, 55 v behu na snežniciach a 38 v zjazdovom lyžovaní. V Kežmarku súťažilo dvanásť krasokorčuliarov a v Spišskej Novej Vsi 4 rýchlokorčuliari.
Zimné národné hry odštartovali už v nedeľu večer slávnostným ceremoniálom. Podujatia otvorila prezidentka ŠOS Zuzana Rehák-Štefečeková. V tomto združení súťažilo viac ako 160 športovcov s intelektuálnym znevýhodnením. Okrem domácich reprezentantov prišli aj športovci z Česka, Rakúska a Maďarska. Zimné národné hry boli zároveň kvalifikačným podujatím na Zimné svetové hry Špeciálnych olympiád 2021.
Naša septimanka Mária Sofia Pucherová tvorila unifikovaný pár s chlapcom, ktorý má vyšší stupeň postihnutia. V Prešove existuje klub, kde tieto deti trénujú. Veľa známych športovcov, ako napríklad Marián Gáborík, sa zaoberá týmto projektom a podporuje túto organizáciu. Aj naša Elbáčka, Mária Sofia Pucherová, ako zdravá profesionálna športovkyňa, sa rozhodla pomôcť takouto cestou.

One thought on “Naša úspešná Sofia zo Septimy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *