7 medailí v priebehu necelého mesiaca7 medailí v priebehu necelého mesiaca

V mesačníku mesta Liptovský Hrádok vyšiel článok o Adamovi Jurenovi, žiakovi II.A triedy nášho gymnázia, ktorý vám prinášame.

Dobre investované peniaze

Aj takto by sa dalo povedať o finančnej podpore, ktorou Súkromné športové gymnázium ELBA Prešov, mesto Liptovský Hrádok a Komunitná nadácia Liptov pomáhajú mladému hrádockému športovcovi Adamovi Jurenovi. Uplynulé dni dávajú tomuto tvrdeniu za pravdu. Z posledných štyroch veľkých športových podujatí Adam neodišiel bez medaily, či dobrého umiestnenia. Tu je výpočet jeho úspechov:

  • Majstrovstvá SR v bežeckom lyžovaní – 21. január, Látky – Mláky (pri Hriňovej) –  1,2 km voľnou technikou –  3. miesto;
  • 4. február, Králiky – team sprint – 1. miesto,
  • 5. február, Králiky – 7 km klasika – 2. miesto;
  • Viessmanov pohár v biatlone, 11. február, Osrblie – rýchlostné preteky – 3. miesto;
  • Majstrovstvá SR v biatlone, 12. február, Osrblie – vytrvalostné preteky – 1. miesto;
  • Štrbské bežky, 19. február, Štrbské pleso – 5 km voľnou technikou, kat. dorastenci – 3. miesto,
  • cross country, kat. muži – 3. miesto.

V priebehu necelého mesiaca je to spolu 7 medailí – 2 zlaté, 1 strieborná, 4 bronzové. Dá sa povedať žatva uprostred zimy. Za týmito úspechmi nepochybne stoja aj skvelí tréneri. V bežeckom lyžovaní je to Stanislav Holienčík, bývalý reprezentačný tréner, aktuálne angažovaný v Sport Rysy club-e. V biatlone je to Pavol Hurajt, olympijský medailista z Vancouvru, z Biatlonového klubu Predajná. Vyššie uvedené výsledky sú najlepšou odmenou za hodiny tréningov, driny a odriekania. Mimochodom, Adam popri športových aktivitách zvláda aj umelecké, ako člen Folklórneho súboru Majerán, kde patrí medzi sólistov.

Za skvelú reprezentáciu mesta Adamovi Jurenovi srdečne gratulujeme a fandíme aj do ďalších pretekov.

Hradocké spravodajstvo 3/2017, strana 8


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *