Beseda „Pravda o drogách“Beseda „Pravda o drogách“

Zaujímavá diskusia o drogách

Dňa 05. 06. 2018 sa na 6. a 7. vyučovacej hodine konala zaujímavá beseda o drogách. Zúčastnili sa jej žiaci I.A, Sexty, III.A a Septimy za doprovodu svojich vyučujúcich.

Zaujímavou diskusiou s pánom Remperom sme analyzovali problematiku drog. Drogy sa stali súčasťou každého z nás. Nepoznáme človeka, ktorý by povedal, že nevie, čo droga znamená a aké úskalia so sebou prináša. Stali sa súčasťou každodenného života väčšiny ľudskej populácie. Nemyslíme tu len na drogy nelegálne, aj keď tie sú najväčšou hrozbou. Myslíme aj na tie, ktoré užívame každý deň bez toho, aby sme si to priamo uvedomili, napríklad vo forme kávy, cigariet, alkoholu. A čo také počítačové hry?

O drogách počúvame stále viac, aj keď existujú už mnoho rokov. Stále viac sa rozširuje táto problematika. Aj keď sú zakázané, na ich šírenie to vôbec nemá účinok. Domácnosti, školy, parky, ulice a takmer každá párty sú plné drog. Proste sa nachádzajú všade. Preto je dôležité niečo o nich vedieť a netváriť sa, že neexistujú, alebo mať skreslené informácie z masmédií. Tvoria obšírnu a náročnú spoločenskú tému. Čo najčastejšie vedie mladých ľudí k tomu, aby začali brať drogy? Odpovede sa dozviete z brožúrky Pravda o drogách.

Želaním je, aby sa pravda o škodlivosti všetkých drog dostala k nám – žiakom skôr, ako sa k nám dostanú falošné informácie od ich „priateľov“ alebo drogových dílerov. Tí im totiž hovoria o tom, ako im drogy pomôžu a akí budú „cool“, keď ich zoberú. Potrebujeme byť rýchlejší ako drogoví díleri a vyplniť informačné vákuum ohľadne drog.

Ďakujeme.

Fotogaléria

Zúčastnení žiaci


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *