Ema, reprezentantka SR v hokejiEma, reprezentantka SR v hokeji

Ema Šándorová

je od roku 2016 reprezentantka Slovenskej republiky v hokeji, chodí do I. A triedy. Registrovaná je v Ženskom hokejovom klube Šarišanka Prešov. Nás zaujímalo:

Ako dlho sa venuješ hokeju?

Začala som ho hrať pred siedmimi rokmi.

Prečo práve hokej?

Odmalička som vyrastala v hokejovej rodine. Dedo, ocko, bratia, všetci hrali hokej. Tak som šla na tréning a nejak ma to začalo baviť. Hrala som ho s radosťou, bavilo ma to. A tak ho hrám dodnes.

Čo pre teba znamená byť v reprezentácii Slovenska?

Byť v reprezentácii je pre mňa niečo nové. Som hrdá, že môžem reprezentovať svoju krajinu. Spoznávať nových ľudí, získavať skúsenosti a podobne. Nebolo ľahké sa do reprezentácie dostať. Bolo potrebné na to vynaložiť veľa úsilia a veľmi veľa času stráveného trénovaním.

Aký je tvoj najväčší úspech?

V roku 2016/2017 som sa stala vicemajsterkou Slovenska. V kategórii ženy. Bola som veľmi milo prekvapená, že sa mi to podarilo.

Aký je tvoj najlepší zážitok zo zápasu?

Najradšej spomínam na zaslúženú chatu po veľmi namáhavej sezóne v Poprade. Síce sme tam oslavovali druhé miesto, ale fakt to bolo úžasné.

Ktorý je tvoj najhorší zážitok zo zápasu?

V hoteli v Poprade. V tom čase prebiehalo finále majstrovstiev Slovenska. Na najvyššom poschodí hotela bol striptíz bar. Strašný hluk a hurhaj celú noc. Na ďalší deň odtiaľ vyšla zmaľovaná striptérka. Ale majstrovstvá boli dobré, i keď si už nepamätám, ako sme skončili.

Ema Potočňáková a Šimon Rimák


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *