Prváčka Julka – mládežnícky talent

Viacnásobná majsterka Slovenska

V 58. ročníku ankety Najúspešnejší športovci a športové kolektívy mesta Prešov za rok 2018 sa medzi Mládežnícke talenty roka zaradila aj Júlia Chmurovičová, žiačka 1.A triedy našej Súkromnej strednej športovej školy ELBA.

Pätnásťročná bedmintonistka Júlia Chmurovičová sa v kategórii sedemnásťročných stala majsterkou Slovenska vo štvorhre, strieborná bola v miešanej štvorhre a bronzová v dvojhre. Bola tak najúspešnejšou hráčkou šampionátu. Bedminton má rada nadovšetko. Júlia Chmurovičová

Je už viacnásobnou majsterkou Slovenska v kategóriách mládeže v dvojhre a vo štvorhre. Reprezentovala už i na majstrovstvách Európy. Húževnatú a cieľavedomú športovkyňu nezastavili v napredovaní ani zranenia. Jej cieľom v tomto olympijskom športe je víťaziť na turnajoch doma i v zahraničí.

Za to, že sa venuje bedmintonu, vďačí bratovi. Šport v jej rodine vždy dominoval, no príslovie o jablku, ktoré nepadlo ďaleko od stromu, neplatilo. Mamka bola v mladosti plavkyňou, ocko cyklistom.

K oceneniu jej srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov!