Naša Emma vo svete kiteboardinguNaša Emma vo svete kiteboardingu

Pre Emmu Martonovú, sextánku nášho gymnázia, je Sicília druhé miesto po Domaši, kde sa venuje svojmu obľúbenému športu. Ani tohto roku tomu nebolo inak a opäť na Sicílii hviezdila.

Pri tejto príležitosti vám prinášame rozhovor Emmy so známym kitesurferom Lacim Kobulským. Tento rozhovor bol uverejnený aj v dvoch časopisoch – The kite mag a Kitesurfer.

Ako si sa dostala ku kiteboardingu? 

S kiteboardingom som začala pred 6 rokmi v Egypte. Môj tréner bol môj ocko a sestra. Svoje zručnosti som ďalej zdokonaľovala na Domaši. Je tam hlboká voda a vietor je dosť nárazový, takže moje začiatky boli veľmi ťažké. Teraz je moje obľúbené miesto na Sicílii.

Ako si sa dostala k sponzorovi „CrazyFly“?

Laci Kobulský (môj tréner a fotograf) ma priviedol do „pravého sveta kiteboardingu“ a odporučil ma spoločnosti „Crazy fly“, ktorá sa zaoberá výrobou kitov, dosiek a príslušenstva k tomuto športu. Je to slovenská firma. Po niekoľkých fotkách a videách, ktoré som im poslala, sa rozhodli, že ma prijmú do svojho tímu.

Ako sa tešíš z nového sponzora?

Som veľmi rada, že si vybrali práve mňa. Viem, že tento šport robí veľa ľudí. Povzbudilo ma to a dostala som nový impulz do budúcna. Naštartovalo to aj celú moju rodinu a veľmi ma v tom podporujú. Bol to veľký šok, keď som vo dverách uvidela kuriéra, ktorý mi doručil krabicu väčšiu ako ja. A som veľmi rada, že je to práve moderná slovenská firma CrazyFly, ktorá ma bude podporovať a sponzorovať. Názov tejto firmy sa  stotožňuje s mojím životným štýlom, lebo aj ja som tak trošku “crazy” a niekedy na hrane.

Emma Martonová vo svete kiteboardingu Emma Martonová vo svete kiteboardingu

Kde sa vidíš v budúcnosti v kiteboardingu?

Chcem sa posunúť ďalej, zdokonaliť to, čo viem a naučiť sa veľa nových trikov a skokov, ktoré mám teoreticky a na suchu už ako tak natrénované. Trénujem v obývačke s barom, ktorý mi visí zo stropu, čo moju mamku neskutočne vytáča. V budúcnosti sa určite chcem zúčastniť nejakých súťaží. Milujem „freestyle“ a nebojím sa žiadnej výzvy. Moje vzory sú Paulína Novotná a Francesca Bagnoli. Snažím sa byť ako oni dve.

Iné zaujímavosti alebo informácie o tebe?

Voda, rýchlosť, adrenalín – tieto slová definujú môj život. Som doslova športové dievča. V 5 rokoch som začala závodne plávať a neskôr som sa venovala aj gymnastike. Vlastne mne nezáleží na tom, či je leto alebo zima. Ja skúšam všetko, napríklad snowboarding, lyžovanie, snowscooter, wakeboarding, vodné lyžovanie. Kiteboarding však stále ostáva na prvom mieste.

Aký je tvoj vysnívaný trik, ktorý by si chcela dokázať?

Môj vysnívaný trik je „Raley to blind“ a „S – bend to blind“. Začala som to už trénovať.

Kde v najbližšej dobe plánuješ vycestovať za kiteboardingom?

Počas mojich letných prázdnin plánujeme cestovať na Sicíliu a do Egyptu, keďže sú to miesta, kde sú výborné podmienky na kitovanie.

Fotogaléria


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *