Radosť z víťazstvaRadosť z víťazstva

Cezpoľný beh a boj o popredné priečky

V tomto školskom roku sa v priebehu 26. a 27. septembra 2018 konala prvá okresná súťaž v cezpoľnom behu na ZŠ Šmeralovej v Prešove. Chladné septembrové počasie vytrápilo aj našich žiakov a žiačky SŠG ELBA. Ani to ich však neodradilo do poslednej chvíle zabojovať o popredné priečky súťaže. S veľkou radosťou z víťazstva v stredu odchádzali zo súťaže žiaci Oliver Ringer, Kristián Gmitter a Dávid Trojan. Umiestnili sa na 1. mieste v cezpoľnom behu žiakov stredných škôl. V kategórii žiačok SŠ sa zúčastnilo družstvo v zostave Diana Mária Vargová, Sidónia Chovanová a Lenka Priščáková. Ich umiestnenie bohužiaľ nestačilo na postup.

Pokračovaním v úspechu nášho gymnázia a v nezaháľaní ani ženského pohlavia, bolo dosiahnutie prvenstva vo štvrtkovej súťaži cezpoľného behu základných škôl. Na 1. mieste sa umiestnilo družstvo žiačok v zložení Emma Hympánová, Tamara Tokárová a Olívia Daňková. V kategórii žiakov ZŠ súťažilo družstvo chlapcov tvorené Bartolomejom Giňom, Martinom Čonkom a Richardom Robom. Napriek veľkému odhodlaniu sa nedostali na víťazný stupienok.

Obe víťazné družstvá postúpili do Krajského kola v cezpoľnom behu ZŠ a SŠ, ktoré sa bude konať 11. októbra 2018 v Starej Ľubovni. Našim reprezentantom držíme prsty a prajeme im veľa ďalších úspechov v športe!

Fotogaléria

Mgr. Zuzana Petreková


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *