Študentská kvapka krviŠtudentská kvapka krvi

Prejav dobrej vôle a ľudskosti

Dlhé leto a krásna farebná jeseň prospeli nielen našej pokožke, ale aj nášmu zdraviu. Aj keď sa podľa epidemiológov práve začína chrípkové obdobie, my sme sa nezľakli a darovali sme svoju najvzácnejšiu životodarnú tekutinu.

17. októbra 2018 sa maturanti a ďalší plnoletí študenti Súkromného športového gymnázia ELBA a Súkromnej strednej odbornej školy ELBA v Prešove zapojili už do štvrtej humanitnej akcie, v ktorej prejavili svoju dobrú vôľu a ľudskosť.

Sympatickú akciu v spolupráci s Národnou transfúznou službou v Prešove podporili svojou šálkou krvi aj viacerí pedagógovia. Na odber sa mladí prvodarcovia tešili, aj keď na začiatku neskrývali svoje obavy. V jedálni školy, kde mobilný výjazd zorganizovali, však po celú dobu vládla príjemná atmosféra. Nepochybne ku nej dopomohlo aj slnečné jesenné počasie.

Darcovia síce toho nedostali veľa, odniesli si kávu či čaj v žalúdku, keksík, minerálku, croissant a stravný lístok, ale nepochybne ich potešila ospravedlnená absencia v deň vyučovania a samozrejme, dobrý pocit.

Všetkým 17 darcom úprimne ďakujem a verím, že ďalšieho mobilného odberu sa zúčastní ešte viac nových aj skúsenejších darcov, pretože nikdy neviete, kedy budete potrebovať vzácnu tekutinu práve vy.

Fotogaléria

PhDr. Miloslava Olearník Štefanová


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *